Diriliş Ertuğrul 73. bölüm fragmanı - Ertuğrul’un saldırılara karşı yeni stratejisi ne olacak?

Diriliş Ertuğrul 73. bölüm fragmanı - Ertuğrul’un saldırılara karşı yeni stratejisi ne olacak?

Son bölümüyle herkesi şaşırtmayı başaran Diriliş Ertuğrul 73. bölüm fragmanı TRT 1 ekranlarında yayınlandı. Peki, sevilen dizi Diriliş Ertuğrul 73.bölümünde neler olacak? İşte tüm merak edilenler...

Reyting rekortmeni TRT 1 ekranlarının en çok izlenen dizisi Diriliş Ertuğrul 73.bölüm fragmanı yine nefes kesti. Dün akşam seyirci ile buluşan Diriliş Ertuğrul son bölümde Hanlı Pazar'da yaşanan sıkıntıları görüşmek için gittiği kale'de saldırıya uğrayan Ertuğrul, Karacahisar tekfurunun boğazına kılıcını dayadı. Yine herkesi heyecanlandıracak bir bölüm ile gelen Diriliş Ertuğrul 73. bölüm fragmanı izleyenleri şaşırttı.

Başrollerini Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan ve Esra Bilgiç sevilen dizi Diriliş Ertuğrul 73.bölümü 18 Ocak çarşamba günü Trt 1 ekranlarında olacak

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 73. BÖLÜMÜNDEN NELER OLACAK?

TRT 1 ekranlarının fenomen dizisi Diriliş ‘Ertuğrul’un 73. bölümü yine çok konuşulacak gelişmeleri ekrana getirecek.18 Ocak Çarşamba günü TRT 1’de ekrana gelecek olan yeni bölümünde Burçin Abdullah, Diriliş ‘Ertuğrul’ Helena karakteri ile obaya dahil olacak.

Yeni bölümünde büyük bir oyun içerisine düşmüş Ertuğrul Bey ve alpları düştükleri tuzaktan habersiz olarak kalede mahsur kalmıştır. Sultanın sulhu tesis etmekle görevlendirdiği Ertuğrul Bey şimdi savaş çıkarmakla suçlanmaktadır. Kaleden alplarıyla birlikte nasıl sağ çıkacaktır? Bu durumu haber alan Candar, Köpek ve Ural ne şekilde davranacaktır?

Her türlü tuzağı zekasıyla ve bileğinin gücüyle def etmeyi başaran Ertuğrul sultana verdiği söz gereği kılıcını kullanmamaktadır fakat düşman saldırılarını arttırmaktadır. Ertuğrul’un bu saldırılara karşı yeni stratejisi ne olacaktır?

Candar Bey’in evinde misafir olan Sadettin Köpek, Aslıhan’a karşı duygusal bir yönelim içerisindedir. Bunu fark eden Ural, Sadettin Köpek’i evliliğe teşvik eder. Saadettin Köpek ne yapacaktır? Aşka susamış olan Bamsı’nın gönlü mucize şekilde karşısına çıkmış Helena’ya kaynar. Helena ise Bamsı’yı kendilerinin kervanına saldıran kişi olarak bilmektedir. Helena gerçeği öğrenecek midir? Bamsı’nın duyguları karşılık bulacak mıdır?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜMÜNDE NELER YAŞANDI?

Sinsi planlarına ara vermeden devam eden Ural son olarak Karakoncolos’u kullanarak yaptırmıştır. Baskın gerçekleşmiş fakat Ertuğrul son anda yetişerek Haçaturyan’ı kurtarmıştır. Hanlı Pazar Ertuğrul Bey tarafından fethedilmiş, pazarın ticareti Müslümanca bir anlayışla yürütülmeye başlamıştır.

Fakat etraftaki şer ocakları bu durumdan memnun değildir.  Ertuğrul’un evlilik teklifini reddetmesiyle onuru kırılan Aslıhan’ın aşkı bir anda kine dönüşecektir. Onun bu halini fark eden Çolpan bu fırsattan istifade edecektir. İki oba kadınlarının çalıştığı kilimhanede işler karışmıştır.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜMÜNDEN DİKKAT ÇEKEN SÖZLER

"Düşmanın mızrakları gayrı çuvala sığmaz oldu."

“Biz de düşmana göre oyun kurar, tuzak bozar, pusu atarız.”

“Ertuğrul Beyime söz edenin dilini, kem gözle bakanın gözünü almayı bilirim." 

“O it, hangi otağın gölgesine sığınırsa sığınsın, benden kaçamayacak!"

"Marifet yalnızca Karacahisar kalesini fethetmek değildir, gönüllere muhabbet tohumu ekmektir."

"Bundan Gayrı fitne onlara, sabır da, sebat da bize düşecek beyim."

Haber Scripti: Medya İnternet