Çağdaş Şentürk

Çağdaş Şentürk

magazin@sehirmagazincisi.com

Gençlikte Jenerasyon Farkı

Eski ve yeni genç nesilleri inceleme ve kıyaslamak gerekirse, öncelikle kararsız olduğumu söylemeliyim. Biraz klişe olacak ama küreselleşme adı altında genç nesil saygı ve ahlak kavramına pek özen göstermemekte. En azından ben böyle görüyor ve analiz ediyorum.

Hayatımızın en önemli faktörü olan saygı ve ahlaktan bahsetmek istiyorum.

Aile içi çatışmaların, oturma tarzlarının, sevgilerini ulu orta yaşamalarının, eskilerin akraba gezmeleri ve kelimelerini düşünerek söylenmesiyle karşılaştırılınca yeni nesil ailelerin çocuklarını kendi yetiştikleri şekilde büyütemediklerinin göstergesidir.

Ancak okuma ve yazma oranının artması, bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeler, sanat alanlarındaki çalışmaların daha çok ilginin artması, düşüncelerini özgürce savunmanın bir gereklilik olduğuna inanması, kısacası dünyayı artık çok daha yakından takip etmesi yeni genç insanlarımızı gözde yapmaktır.

Özellikle teknolojinin hayatları olumlu açıdan daha çok etkilediğini düşünüyorum. Çünkü her olaydan haberdar ve kendi kararlarında bağımsız bir şekilde düşünüp olabilme hatta uygulayabilme avantajı sağlıyor.

Başta da dediğim gibi farkların çok olması “Olumlu mu Olumsuz mu?” karar veremiyorum. Ama yeniliklere açık olmak ve gelişmek toplumumuza her daim iyilik ve esenlik getireceğini umuyor ve diliyorum…

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları
Haber Scripti: Medya İnternet