Derya Alkan

Derya Alkan

magazin@sehirmagazincisi.com

Makyaj yapan cilt çabuk yaşlanır

Gönül ister ki, hiç makyaj yapmayıp cildinize zarar vermeyin. Ama makyaj artık kadınların vazgeçilmez bir parçası olmuş durumdadır.

17’li yaşlardan itibaren makyaj yapmayanlarla, makyaj yapanlar arasında cilt olarak çok büyük farklar olduğunu görmekteyiz. Makyaj yapanların ciltlerinde daha çabuk deformasyonlar oluştuğunu gözlemlemekteyiz.

Şampuan Saç Kökünü Beslemeli

Türkiye’nin önde gelen kozmetik markaları arasında yer alan Acvit Kozmetik, hem doğal hem de tamamen yerli ve kaliteli ürünleri ile tavsiye ettiğim bir kozmetik markasıdır. Acvit ürünlerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Saç bakımı çok önemlidir. Şampuanlarda sadece saçı yıkayanlar değil, saç diplerini besleyenler önemlidir. Piyasadaki kostikli şampuan sadece saçı yıkar. Örneğin, Acvit BİORO şampuan ise saçı güçlendirir.

Bir fide düşünün biz bu fideyi ektik, diğer şampuanların yaptığı şey bu fidenin sadece yaprağına su vermektir. Yalnızca yaprağa su verirsek fide ölür. Acvit BİORO Özel Siyah Şampuan ise fidenin altındaki toprağa su vermektir. O zaman ağaç yeşererek büyür. Saçın dibi güçsüz olursa saç kendini bırakır dökülür. Aslında saç dökülmesi diye bir şey yoktur. Saçın deriden ayrılması vardır. İşte diğer şampuanlar sadece saçı yıkarken Acvit BİORO şampuan saç diplerini güçlendirerek güçlendirmektedir.

Ülkemizde son günlerde yaşanan 300’ü aşkın kozmetik firmasına ceza geldi. İnsanlar merdiven altında ürün üretip piyasaya sürüyorlar, insanlara fayda etmek yerine zarar veriyorlar. İnsanlara hizmet veriliyorsa bunun en iyi şekilde yapılması gerekir. Merdiven altı diye tabir edilen yerlerde üretip piyasaya sürülen ürünlerden uzak durun. Bu tür ürünlere dikkat edin. Kesinlikle almayın.

İthal edilen yabancı kozmetiklere güvenmeyin

Dışarıdan ithal edilen kozmetiklere itimat etmeyin! Aslında çok da kaliteli olmayan Avrupa ve diğer ülkelerden ithal edilen bütün kozmetiklerinde kalite söz konusu değildir. Ama size yukarda da ürünlerini önerdiğim bir Acvit Kozmetik, her ürünleriyle kaliteli hem yerli ve doğaldır.

Acvit Kozmetik kalite ve güvenin direğidir. Acvit Kozmetik ürünleri Türk profesörleri, Türk kimyagerleri, dermatologları, biyologları ve doktorlarının hijyen ortamlarda çalışarak ortaya koyduğu kişisel bakım ürünleridir. Acvit Kozmetik %100 Türk beyinleri tarafından üretilen ve satılan bir markadır.

Cildinize muhakkak nefes aldırın

Günlük yaşantımızda serbest radikaller cildimizdeki gözenekleri kapatarak nefes almasını engellemektedir. İnsan cildi de nefes almakta ve kendisini yenilemektedir.

Kendisini yenilemek için devamlı mücadele eden vücut nefes aldığı sürece yenileme ve değişim işlemini gerçekleştirebilmektedir. İnsan nefes aldığı müddetçe yaşamını ikame ettirebilmektendir.

Cildimiz de temiz ve pürüzsüz olabilmesi, yani sağlıklı olabilmesi için cilt hücrelerinin nefes alması şarttır. Gün içinde yapılan makyajlar ve serbest radikaller cilt hücrelerini tamamen kapatmaktadır. Kapanan gözenekler işlevini yapamaz hale gelmesinden dolayı, hele de bu şekilde uykuya daldığımızda cildimiz kusmalar yapmaktadır. Bu kusma akne, sivilce, kırışıklık şeklinde görülmektedir.

Cilt, gece uyuyunca kendisini yenilemeye geçer

Bundan dolayı akşam evde uyumadan önce muhakkak cildimize nefes aldırmak zorundayız. Çünkü cilt akşam 22.00-24.00 saatleri, yani uyku moduna geçtiğinde kendisini daha hızlı yenilemektedir. Onun için her akşam yüz bölgemizde oluşan makyaj ve serbest radikalleri temizlememiz gerekmektedir. Bu şekilde ana cildimize kavuştuğumuzda cilt nefes alıp kendini yenileyerek, değişime uğratmaktadır. Aksi takdirde kırışıklıklar, akneler, sivilceler oluşmaktadır.

Mesela sıcak suyla duş aldığımızda vücudumuzda rahatlama ve gevşeme oluştuğunu hepimiz biliriz. Bu vücudumuzdaki serbest radikallerin temizlenip, hücrelerin nefes almasından kaynaklanmaktadır.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları
Haber Scripti: Medya İnternet